Opublikowano

Czym jest ikebana? Wprowadzenie do sztuki układania kwiatów

Ikebana to sztuka, która wywodzi się z Japonii, jest to sztuka układania kwiatów, wymagająca wiedzy o proporcjach, formach oraz kolorach, a także o sposobach oddawania hołdu naturze. W ikebanie nie chodzi tylko o umieszczenie kwiatów w wazonie. Podczas układania kwiatów, ważne jest aby uwzględnić nie tylko piękno kwiatów, ale także ich strukturę i ruch. Swoje korzenie ma w tradycyjnej kulturze i filozofii kraju Kwitnącej Wiśni, rozwinęła się wraz z rozwojem filozofii zen. Znana także jako kado, co oznacza „drogę kwiatów”.

Czytaj dalej

Opublikowano

Poznaj pomysły na modne ozdoby z sukulentów!

inspiracje na dekoracje z sukulentami

W ostatnich latach sztuczne sukulenty stały się niezwykle popularnymi ozdobami. Są to idealne produkty do ozdabiania wnętrz, ponieważ wyglądają niemalże identycznie jak prawdziwe sukulenty, a jednocześnie nie potrzebują tyle uwagi i pielęgnacji jak żywe rośliny. W tym artykule przedstawimy Wam kilka pomysłów na modne i piękne ozdoby z sztucznych sukulentów oraz opiszemy, jak wykonać kompozycje z sztucznych sukulentów.

Czytaj dalej

Opublikowano

Ogród wertykalny ze sztucznych roślin – wyjaśniamy jak zrobić zieloną ścianę!

ogrod-wertykalny-ze-sztucznych-roslin

Ogród wertykalny, zwany również zieloną ścianą to pionowa instalacja roślinna. Jego historia sięga starożytności i pierwotnie idea ta dotyczyła jedynie uprawy żywych roślin na ścianach. Współcześnie moda na takie rozwiązania powróciła w nieco zmienionej formie. Zieleń tropikalnej dżungli możemy uzyskać mianowicie w każdym miejscu – na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. A wszystko to dzięki dostępności wysokiej jakości sztucznych roślin, które doskonale imitują naturalne okazy. Zielony, pionowy ogród to oryginalny pomysł na nowoczesną aranżacje domu, biura czy też przestrzeni zewnętrznych. Zielone ściany tworzą pozytywny klimat, ożywiają każde pomieszczenie, a także dają niesamowity efekt wizualny jako designerska dekoracja.

Czytaj dalej

Opublikowano

Czy kwiaty sztuczne na prezent to dobry pomysł?

czy-sztuczne-kwiaty-na-prezent-to-dobry-pomysl

Sztuczne kwiaty na prezent często bywają kwestią sporną, niektórzy uważają to za nietakt i brak manier. Jednak dzisiejsze sztuczne rośliny w niczym nie przypominają tych tandetnych z dawnych lat. Świetna jakość, rewelacyjnie odwzorowane kolory i kształty żywych roślin sprawiają, że niejednokrotnie ciężko jest je odróżnić od ich pierwowzorów. Aktualnie stają się coraz bardziej modne i popularne, a dodatkowo są trwałe i nie wymagają od nas żadnej troski, aby świetnie wyglądać.
Czytaj dalej

Opublikowano

Jakie rośliny do łazienki – sztuczne czy żywe?

sztuczne-kwiaty-w-lazience

Kwiaty w pomieszczeniu takim jak łazienka to nie lada wyzwanie. Specyficzne warunki, które tam panują nie sprzyjają aranżacjom z wykorzystaniem żywych kwiatów. Duża wilgotność, para wodna, szybkie zmiany temperatur, często brak okna, a co za tym idzie nasłonecznienia – wszystko to zmusza nas do poszukiwania rozwiązań, które sprostają tym niedogodnościom.

Czytaj dalej