Opublikowano

Czy sztuczne kwiaty na wesele to dobry pomysł?

sztuczne-kwiaty-na-wesele

Ślub i wesele to jedne z najpiękniejszych chwil przyszłych małżonków, dlatego też wybór dekoracji ślubnych, a w tym również i kwiatów jest niezwykle istotny. Wpływa on na styl oraz atmosferę ceremonii ślubnej oraz przyjęcia. Trudno sobie wyobrazić ślub i wesele bez oprawy pięknymi kwiatami, które stwarzają niezwykłe otoczenie w tym szczególnym dla nowożeńców dniu.

Często przyszli małżonkowie zadają sobie pytanie czy sztuczne kwiaty to odpowiedni wybór na dekoracje ślubne i weselne. A więc odpowiadamy – sztuczne kwiaty i rośliny to znakomity wybór i doskonała alternatywa dla naturalnych kwiatów.
Dawniej sztuczne kwiaty kojarzyły się jedynie z dekoracjami na cmentarz, obecnie kwiaty sztuczne to nie tandetny plastik i słabej jakości wykonanie. Wykonane są z niezwykłą dbałością i starannością o każdy szczegół, dzięki czemu wiernie odwzorowują swoje naturalne pierwowzory. Mają piękne, naturalne kolory, poprzez co ciężko jest je odróżnić od prawdziwych kwiatów.

Zalety sztucznych kwiatów na weselu

Po pierwsze sztuczne kwiaty są niezwykle wytrzymałe i odporne na różne temperatury – nie więdną tak jak żywe kwiaty. Dzięki temu dekoracje z takich kwiatów można przygotować dużo wcześniej, a także w upalny dzień nie ma obaw przed tym, że żywe kwiaty nie wytrwają do końca przyjęcia i nie będą się prezentować efektownie.

Po drugie sztuczne rośliny dostępne są cały rok. Para młoda nie musi ograniczać się aktualnie kwitnącymi kwiatami, mogą wybrać kwiaty o jakich marzą o każdej porze roku. Można również połączyć sztuczne kwiaty z żywymi i stworzyć niesamowite dekoracje na stół weselny, do kościoła, na samochód czy nawet wykorzystać to połączenie w bukiecie ślubnym.

Dwie pierwsze zalety mogą być podstawowym czynnikiem, który zadecyduje o tym, że para młoda wybierze sztuczne kwiaty na dekorację samochodu. Ślub i wesele mogą być zorganizowane o każdej porze roku, z tego względu wybór takiej ozdoby na samochód ślubny okazuje się być bardzo praktyczny. Kwiaty sztuczne nie ulegną zniszczeniu poprzez różne czynniki atmosferyczne – ostre słońce, deszcz, śnieg, silny wiatr oraz będą prezentować się przez cały czas zjawiskowo. Obecnie sztuczne kwiaty do złudzenia przypominają te prawdziwe, dlatego też wybór takich kwiatów na ślubny pojazd nie zostanie zauważony przez gości weselnych.

Piękno kwiatów na ślubie bez wysokich kosztów

Sale weselne często oferują sztuczne kwiaty do dekoracji, ponieważ jest to opcja bardziej ekonomiczna – ozdoby te można wykorzystać wielokrotnie. Kule kwiatowe, które zostaną powieszone w ogrodzie wywołają zachwyt wśród gości. Kwiaty sztuczne można użyć również do dekoracji talerzyków gości, krzeseł, stołów oraz do przystrojenia miejsca za parą młodą – tutaj chętnie wykorzystywane są ścianki kwiatowe. Na stole weselnym można stworzyć nowoczesne, efektowne ozdoby w kulach, wazonach, a także jako flower box. Przy użyciu sztucznych kwiatów może również powstać romantyczna ścianka ślubna do zdjęć weselnych.
Kwiaty sztuczne mają ogromny potencjał, coraz częściej stosuje się je również jako ozdobę na butelki weselne oraz dekorację tortu weselnego. A więc jak widzimy sztuczna roślinność jest niesamowicie uniwersalna, jeśli chodzi o zastosowanie podczas ślubu i wesela przez co warto wziąć je pod uwagę podczas planowania dekoracji weselnych.

Jakie sztuczne kwiaty na ślub i wesele?

Rosnące oczekiwania nowożeńców wyznaczają trendy ślubne. Kwiaty sztuczne znakomicie odpowiadają na wysokie i zróżnicowane wymagania oraz gwarantują zjawiskowe efekty, bez względu na warunki atmosferyczne jakie będą panować podczas uroczystości.
Wśród najchętniej wybieranych sztucznych kwiatów znajdziemy subtelne Camelki, piwonie w pełni rozkwitu, niesamowite hortensje, kwiaty niezwykłej wisterii, a także róże, które od wielu lat nie wychodzą z mody.
Bardzo nowoczesną dekoracją ślubną, która jest wykorzystywana do przystrajania kościoła, domów nowożeńców, a także sal weselnych są wianki. Obręcze ich są wypełnione soczystą i naturalną zielenią różnego rodzaju listków. Ta elegancka aranżacja wprowadza świeżość, naturalność oraz romantyzm.

W Adkor kwiaty na pewno znajdziesz odpowiadające Tobie dekoracje na ślub

W naszej hurtowni znajdziecie zarówno świetnej jakości kwiaty jak i sztuczną zieleń do stworzenia niebanalnych, nowoczesnych oraz wyglądających naturalnie dekoracji ślubnych i weselnych. W dzisiejszych czasach ślubne aranżacje to nie tylko kolor bieli i śmietanki, coraz częściej wykorzystywane jest połączenie tych odcieni z szarością, srebrem, złotem, bordem, granatem, a także z odcieniami niebieskiego, różowego oraz fioletowego. U nas sztuczne kwiaty możecie znaleźć w tych wszystkich kolorach.