Opublikowano

Poznaj pomysły na modne ozdoby z sukulentów!

inspiracje na dekoracje z sukulentami

W ostatnich latach sztuczne sukulenty stały się niezwykle popularnymi ozdobami. Są to idealne produkty do ozdabiania wnętrz, ponieważ wyglądają niemalże identycznie jak prawdziwe sukulenty, a jednocześnie nie potrzebują tyle uwagi i pielęgnacji jak żywe rośliny. W tym artykule przedstawimy Wam kilka pomysłów na modne i piękne ozdoby z sztucznych sukulentów oraz opiszemy, jak wykonać kompozycje z sztucznych sukulentów.

Czytaj dalej Poznaj pomysły na modne ozdoby z sukulentów!

Opublikowano

5 inspiracji ze sztucznymi kwiatami na wiosnę!

kwiaty na wiosne

Wiosna to czas, kiedy natura budzi się do życia po zimowej hibernacji. Kwiaty wiosenne są jednymi z najpiękniejszych w przyrodzie i stanowią inspirację dla wielu artystów i projektantów wnętrz. Jednakże, nie każdy ma dostęp do świeżych kwiatów i możliwość cieszenia się nimi na swoim parapecie lub w ogrodzie.

Czytaj dalej 5 inspiracji ze sztucznymi kwiatami na wiosnę!

Opublikowano

Ogród wertykalny ze sztucznych roślin – wyjaśniamy jak zrobić zieloną ścianę!

ogrod-wertykalny-ze-sztucznych-roslin

Ogród wertykalny, zwany również zieloną ścianą to pionowa instalacja roślinna. Jego historia sięga starożytności i pierwotnie idea ta dotyczyła jedynie uprawy żywych roślin na ścianach. Współcześnie moda na takie rozwiązania powróciła w nieco zmienionej formie. Zieleń tropikalnej dżungli możemy uzyskać mianowicie w każdym miejscu – na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. A wszystko to dzięki dostępności wysokiej jakości sztucznych roślin, które doskonale imitują naturalne okazy. Zielony, pionowy ogród to oryginalny pomysł na nowoczesną aranżacje domu, biura czy też przestrzeni zewnętrznych. Zielone ściany tworzą pozytywny klimat, ożywiają każde pomieszczenie, a także dają niesamowity efekt wizualny jako designerska dekoracja.

Czytaj dalej Ogród wertykalny ze sztucznych roślin – wyjaśniamy jak zrobić zieloną ścianę!

Opublikowano

Czy kwiaty sztuczne na prezent to dobry pomysł?

czy-sztuczne-kwiaty-na-prezent-to-dobry-pomysl

Sztuczne kwiaty na prezent często bywają kwestią sporną, niektórzy uważają to za nietakt i brak manier. Jednak dzisiejsze sztuczne rośliny w niczym nie przypominają tych tandetnych z dawnych lat. Świetna jakość, rewelacyjnie odwzorowane kolory i kształty żywych roślin sprawiają, że niejednokrotnie ciężko jest je odróżnić od ich pierwowzorów. Aktualnie stają się coraz bardziej modne i popularne, a dodatkowo są trwałe i nie wymagają od nas żadnej troski, aby świetnie wyglądać.
Czytaj dalej Czy kwiaty sztuczne na prezent to dobry pomysł?

Opublikowano

Jakie rośliny do łazienki – sztuczne czy żywe?

sztuczne-kwiaty-w-lazience

Kwiaty w pomieszczeniu takim jak łazienka to nie lada wyzwanie. Specyficzne warunki, które tam panują nie sprzyjają aranżacjom z wykorzystaniem żywych kwiatów. Duża wilgotność, para wodna, szybkie zmiany temperatur, często brak okna, a co za tym idzie nasłonecznienia – wszystko to zmusza nas do poszukiwania rozwiązań, które sprostają tym niedogodnościom.

Czytaj dalej Jakie rośliny do łazienki – sztuczne czy żywe?

Opublikowano

Sztuczne kwiaty do biura – idealna propozycja dekoracji miejsca pracy

sztuczne-kwiaty-w-biurze

Sztuczne rośliny cieszą się coraz większym zainteresowaniem oraz popularnością. Do niedawna uznawane były za kwiaty typowo cmentarne i tandetne, natomiast dziś do złudzenia przypominają swoje naturalne odpowiedniki, ich jakość wykonania znacznie się poprawiła. Dlatego też kwiaty sztuczne mają coraz to więcej zastosowań – kompozycje i stroiki cmentarne, dekoracje ślubne i weselne, aranżacja pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, hotelowych, a także wykorzystywane są na tarasach i balkonach.

Czytaj dalej Sztuczne kwiaty do biura – idealna propozycja dekoracji miejsca pracy

Opublikowano

Czy sztuczne kwiaty na wesele to dobry pomysł?

sztuczne-kwiaty-na-wesele

Ślub i wesele to jedne z najpiękniejszych chwil przyszłych małżonków, dlatego też wybór dekoracji ślubnych, a w tym również i kwiatów jest niezwykle istotny. Wpływa on na styl oraz atmosferę ceremonii ślubnej oraz przyjęcia. Trudno sobie wyobrazić ślub i wesele bez oprawy pięknymi kwiatami, które stwarzają niezwykłe otoczenie w tym szczególnym dla nowożeńców dniu.

Czytaj dalej Czy sztuczne kwiaty na wesele to dobry pomysł?