Opublikowano

Jakie sztuczne kwiaty na balkon wybrać?

Kwiaty na balkonie pozwalają na stworzenie własnej, zielonej przestrzeni nawet w środku miasta. Dzięki nim można poczuć się bardziej wypoczętym i spędzić miło czas na zewnątrz we własnej strefie relaksu.

Warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich roślin ze względu na położenie naszego balkonu czy też tarasu, a także na styl , w który mają się wpasować. Inne kwiaty wybierzemy na nasłonecznioną powierzchnię a inne zaś na zacienioną. Wśród jednych z najbardziej popularnych balkonowych kwiatów można znaleźć pelargonie.

Czasami jednak położenie naszego balkonu tarasu czy też werandy nie pozwala nam na wybór żadnej z opcji naturalnych roślin. Kolejną kwestią jest też brak czasu czy też umiejętności pielęgnacji żywych kwiatów. Z tego względu warto wybrać dobrej jakości sztuczne kwiaty, które pięknie odwzorowują swoje naturalne pierwowzory.

Niewymagające kwiaty na balkon

Na balkonie, werandzie czy też tarasie sprawdzą się przeróżne sztuczne kwiaty. Niewątpliwą zaletą takich kwiatów i roślin jest wieloletnia trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne. Nie wymagają one również szczególnej pielęgnacji, takiej jak podlewanie, nawożenie, a także nie potrzebują odpowiedniego nasłonecznienia. Sprawdzą się więc w miejscach mocno zacienionych, nasłonecznionych czy też narażonych bezpośrednio na deszcz. Nie ma również obawy przed wiatrem i chłodem. Sztuczne kwiaty wytrzymają różne zawirowania pogodowe, a opieka nad nimi nie zajmie naszego cennego czasu. Jest to zatem idealny wybór na stworzenie unikatowej strefy relaksu na własnym balkonie, werandzie czy też tarasie.

Jakie kwiaty na balkonie?

Sztuczny bluszcz oraz inne zwisy świetnie prezentują się na kwietniku ściennym. Modne w ostatnim czasie drewniane skrzyneczki z kwiatami na balkonach i tarasach mogą zostać wypełnione sztucznymi kwiatami, takimi jak bratki czy też pelargonia. Są to kwiaty, które najczęściej goszczą na naszych balkonowych przestrzeniach. Jako wypełnienie donic na tarasach polecamy także sztuczne sukulenty, świetnie sprawdzą się jako zielony akcent wystroju zewnętrznych powierzchni. Różnego rodzaju girlandy będą oryginalnym uzupełnieniem każdej dekoracji balkonu czy też tarasu. Mogą oplatać barierki na werandzie tworząc oryginalną dekorację, a także mogą zostać wykorzystane na wiele innych sposobów, aby stworzyć niepowtarzalne miejsce na naszych balkonach.

Polecane przez nas kwiaty na balkon

Na balkonach, werandach i tarasach świetnie sprawdzą się również sztuczne trawy i drzewa w donicach. Polecamy takie trawy jak rozplenica, trawa pampasowa, krzaki philodendron, monstery oraz drzewa palmy.

Z wykorzystaniem sztucznych traw, drzew, girland, bluszczy i kwiatów możemy stworzyć prawdziwą, zieloną enklawę, w której będziemy mogli spędzać każdą wolną chwilę.

W naszym sklepie czeka na Was również wiele innych ciekawych propozycji i rozwiązań. Jest to prosty i wygodny sposób na zagospodarowanie praktycznie każdej przestrzeni.

To jak będzie wyglądał nasz taras, weranda czy też balkon zależy od nas samych, a ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

Jakie kwiaty na zacieniony balkon będą najlepsze?

Każdy posiadacz balkonu czy tarasu chce upiększyć taką przestrzeń najróżniejszymi zielonymi akcentami. Staje się ona wtedy o wiele bardziej przytulna i zachęcająca do odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Choć oczywiście jedną z opcji jest wybranie kwiatów naturalnych, to nie zawsze jest to możliwe. Posiadacze balkonu zacienionego muszą poszukać odpowiednich odmian – w tych miejscach dobrze sprawdzi się, chociażby bluszcz pospolity, runianka japońska czy barwinek pospolity. Każdy z nich wymaga jednak, by wiedzieć, jak się nimi zajmować, by zachwycały swoim wyglądem. Odmiany te należą też do płożących, rozrastających się, trzeba więc wiedzieć, jak właściwie je pielęgnować.

Jakie kwiaty na zacieniony balkon będą więc najlepsze? Nie każdy może mieć odpowiednie umiejętności, by pielęgnować żywe rośliny na balkonie, nie każdy może mieć też na to czas czy chęci po dniach pełnych zajęć. Każdy jednak może mieć balkon zachwycający zielenią. Jak to zrobić? Jest jeden niezawodny sposób dla wszystkich, którzy zastanawiają się jakie kwiaty na balkonie sprawdzą się najlepiej, a mianowicie kwiaty sztuczne. Zamiast wybierać trudne do utrzymania w pięknym stanie odmiany, lepiej zdecydować się na ich sztuczne odpowiedniki. Nie trzeba o nie dbać tak jak o żywe, a zawsze można cieszyć się balkonem pełnym uspokajającej zieleni. Co więcej, wybierając spośród kwiatów sztucznych, nawet na zacieniony balkon można postawić odmiany, które cienia wcale nie lubią! Rozwiązanie idealne!

Jakie kwiaty na balkon warto jeszcze wybrać?

W tej kwestii nie ma naprawdę żadnych ograniczeń! Bez przeszkód można wybrać gatunki, których uprawa jest bardzo trudna lub które wymagają bardzo specyficznych warunków. Jakie kwiaty na balkonie będą dobrze się prezentowały? Na pewno wszystkie sztuczne kwiaty w ozdobnych donicach. Wspomniane wcześniej sukulenty czy trawy to nie jedyna opcja. Warto przejrzeć całą ofertę i wybrać zarówno wielkość, jak i kolor kwiatów, które dobrze wpiszą się w aranżację całego balkonu lub tarasu. Jedno jest pewne – niewymagające kwiaty na balkon muszą być sztuczne. Nie trzeba się zamartwiać ich zbyt obfitym lub skąpym podlaniem. Głowy nie będzie też zaprzątać ich przycinanie czy oczyszczanie z suchych liści i kwiatów. By sztuczne kompozycje zawsze zachwycały w ten sam sposób, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je wilgotną ściereczką.

Dodatki do sztucznych kwiatów na balkonie

Dodatkowo w donicach można wysypać ozdobne kamienie lub inne dodatki, by całość robiła jeszcze większe wrażenie. Kwiaty wiszące warto umiejscowić np. w sznurkowych kwietnikach ściennych czy koszyczkach. Taka kompozycja będzie pięknie prezentowała się na balkonach w stylu boho. Ciekawym wyborem będą też metalowe kwietniki, szczególnie dla miłośników prosty i nowoczesności.

Każdy, kto zastanawia się więc, jakie kwiaty na balkon będą najlepsze, powinien wybrać najróżniejsze odmiany kwiatów sztucznych, by przez cały rok cieszyć się ich nieustającym pięknem.