Sztuczne bluszcze, zwisy, girlandy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Dylemat związany z chęcią posiadania naturalnych, ozdobnych roślin a koniecznością ich systematycznej pielęgnacji zniechęca wiele osób do takich dekoracji. Tymczasem istnieje ciekawa alternatywa, jaką jest sztuczny bluszcz i podobne mu zwisy czy girlandy. Jedynie od kreatywności nabywcy zależy już atrakcyjność ostatecznego bukietu w donicy, wazonie albo skrzyni. Tak samo wyobraźni wymaga rozmieszczenie w finalnie wybranym miejscu. Przedstawione modele kwiatów, a także dodatków roślinnych mogą być złożone w odmiany: stawiane, zawieszane czy pnące. Ostatnie oczywiście wyłącznie w formule uwzględniającej wymiar określonego typu sztucznego bluszczu. Technologia ich barwienia skupia się zaś na pełnym upodobnieniu do naturalnego wzorca.

Wieloletnia trwałość sztucznych bluszczy i zwisów

Niewątpliwą zaletą sztucznego bluszczu jest ponadprzeciętna trwałość i odporność na zmienne warunki pogodowe. Z tego względu idealnie nadaje się on do kompozycji na otwartych powierzchniach tarasowych czy ogrodowych. Co więcej, sztuczna roślinność często zdobi też wejścia do różnych obiektów, ale też znajduje swoje miejsce na tarasach, balkonach czy też otwartych przestrzeniach wspólnych. W ten sposób można zachować wysoką estetykę roślinności przy wyeliminowaniu ryzyka uszkodzeń oraz przyspieszonego więdnięcia. Wbrew pozorom, sztuczne zwisy, girlandy, a także bluszcze można pomylić z rzeczywistymi odpowiednikami. Wszystko z uwagi na ich doskonałą jakość wykonania. Mowa tu np. o dzikiej róży, storczyku, hederze, winogronie, potosie, zielistku czy paproci. Nawet po latach ekspozycji ciężko zauważyć głębsze odbarwienia. To dość solidne argumenty przemawiające za potencjalnym zakupem.

Praktyczne wykorzystanie sztucznych zwisów oraz girland

Wnętrza mieszkalne i użytkowe, a także strefy na werandach czy przydomowych tarasach to tylko niektóre miejsca sprzyjające użyciu sztucznych girland, bluszczy i zwisów. Są bowiem również idealnym rozwiązaniem dla tworzenia wiązanek oraz bukietów nagrobnych. Bezpośredni kontakt z opadami atmosferycznymi czy skrajnymi temperaturami w dużo mniejszym stopniu wpłynie na ich stan wizualny. Nasze propozycje okażą się trwałą, piękną dekoracją.

Sztuczny bluszcz to równie popularna ozdoba w galeriach i centrach handlowych. Chodzi przeważnie o jego rozwinięcie wokół poręczy lub w bliskości wewnętrznych ciągów komunikacyjnych prowadzących do poszczególnych sklepów. Takie girlandy czy zwisy można spotkać w obiektach: hotelowych, barowych oraz weselnych. Nierzadko sztuczna kompozycja wzbogaca też przestrzeń publiczną.