Opublikowano

Poznaj pomysły na modne ozdoby z sukulentów!

inspiracje na dekoracje z sukulentami

W ostatnich latach sztuczne sukulenty stały się niezwykle popularnymi ozdobami. Są to idealne produkty do ozdabiania wnętrz, ponieważ wyglądają niemalże identycznie jak prawdziwe sukulenty, a jednocześnie nie potrzebują tyle uwagi i pielęgnacji jak żywe rośliny. W tym artykule przedstawimy Wam kilka pomysłów na modne i piękne ozdoby z sztucznych sukulentów oraz opiszemy, jak wykonać kompozycje z sztucznych sukulentów.


Tablica korkowa z sztucznymi sukulentami

Tablica korkowa to najlepsze miejsce na przechowywanie zdjęć, notatek czy też innych ważnych dokumentów. Aby dodać jej trochę koloru i życia możesz ją ozdobić sztucznymi sukulentami, dzięki czemu nie będzie nudna, szara, bura i ponura. Wystarczy, że kupisz kilka naturalnie wyglądających sztucznych sukulentów i przykleisz je do swojej tablicy korkowej za pomocą kleju na gorąco lub taśmy dwustronnej. Możesz również dodać kilka innych ozdób, takich jak wstążki, koraliki czy kawałki kolorowego papieru, a także inne sztuczne rośliny lub kwiaty.

Doniczka z sztucznymi sukulentami

Doniczka wypełniona sztucznymi sukulentami to idealny sposób na ozdobienie domu. Możesz kupić gotową doniczkę z sztucznymi sukulentami lub wykonać ją samodzielnie. Wystarczy, że kupisz doniczkę w wybranym przez siebie stylu i kolorze, kilka sztucznych sukulentów, wyglądających naturalnie. Do donicy włóż gąbkę do sztucznych roślin, dodaj zakupione sztuczne sukulenty (wbij je w gąbkę w taki sposób, aby stworzyły pożądaną przez Ciebie kompozycję, na koniec wypełnij resztę przestrzeni w donicy sztuczną zielenią (może być mech – również dostępny w najwyższej jakości w naszym sklepie) lub kamyczkami. Taki prosty i elegancki dodatek doda każdemu pomieszczeniu trochę świeżości i naturalnego klimatu.

Wianek z sztucznych sukulentów

Wianek na drzwi lub stół to ozdoba, która zawsze się sprawdza i wygląda niezwykle pięknie. Możesz wykonać wianek z sztucznych sukulentów, który będzie wyglądał niemalże identycznie jak ten wykonany z naturalnych roślin. Wystarczy, że kupisz krążek z pianki florystycznej bądź styropianu o wybranej przez siebie wielkości, kilka sztucznych sukulentów, a jeśli wianek ma wisieć na drzwiach to dodatkowo wstążkę czy też sznurek do zawieszenia wianka. Następnie należy przykleić sztuczne sukulenty do krążka za pomocą kleju na gorąco lub przyczepić je przy użyciu igieł florystycznych. Gotowy wianek możesz powiesić na drzwi lub ścianę, albo ozdobić nim stół. Wianek taki można wykonać również z innych sztucznych kwiatów, a sukulenty mogą być też dodatkiem do nich. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i oczekiwań co do efektu końcowego.

Kompozycje z sztucznych sukulentów w szkle

Kompozycje z sztucznych sukulentów w szkle – las w szkle – to aktualnie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w dekoracji wielu wnętrz. Dekoracje tego typu pasują do różnego rodzaju pomieszczeń. Takie kompozycje to przede wszystkim oryginalny sposób na to, aby wprowadzić do pomieszczenia zieleń niewymagającą żadnej pielęgnacji oraz, która nie potrzebuje, aby o nią dbać na co dzień. Wprowadzony przez takie dekoracje klimat sprzyja relaksowi oraz odpoczynkowy. Wszystko, co należy zrobić, to wybrać kilka pięknych, naturalnie wyglądających sztucznych sukulentów, ułożyć je w przezroczystym naczyniu, spód można wypełnić mchem lub drobnymi kamyczkami, a postawić na widocznym miejscu i cieszyć się niebanalną dekoracją, która będzie zachwycać swym pięknem. Szkło, które wybierzemy i w którym umieścimy rośliny, ma tu ogromne znaczenie, ponieważ to dzięki niemu kompozycja nabiera nowego wymiaru. Przezroczyste ścianki naczynia pozwalają bowiem na podziwianie piękna roślin znajdujących się w środku z każdej strony, co dodaje jej jeszcze większej atrakcyjności. W takiej aranżacji możemy umieścić nie tylko sukulenty, ale także mchy, storczyki, paprocie czy inne egzotyczne rośliny. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i nasze upodobania.

Sztuczne sukulenty to rośliny, które są szczególnie popularne w dekoracji wnętrz. To dlatego, że wyglądają bardzo naturalnie, a jednocześnie nie wymagają takiej samej opieki jak żywe rośliny, nie więdną oraz nie potrzebują ani podlewania, ani przesadzania. Dlatego też są co raz chętniej wybierane przez osoby ceniące sobie swój czas i chcące cieszyć się niebanalnymi, a także długowiecznymi dekoracjami swoich wnętrz.