Opublikowano

Sztuczne kwiaty do biura – idealna propozycja dekoracji miejsca pracy

sztuczne-kwiaty-w-biurze

Sztuczne rośliny cieszą się coraz większym zainteresowaniem oraz popularnością. Do niedawna uznawane były za kwiaty typowo cmentarne i tandetne, natomiast dziś do złudzenia przypominają swoje naturalne odpowiedniki, ich jakość wykonania znacznie się poprawiła. Dlatego też kwiaty sztuczne mają coraz to więcej zastosowań – kompozycje i stroiki cmentarne, dekoracje ślubne i weselne, aranżacja pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, hotelowych, a także wykorzystywane są na tarasach i balkonach.

W pracy często spędzamy wiele czasu, warto więc zadbać, aby było to miejsce przyjazne i przytulne o ciepłej atmosferze. Biuro nie musi nam się kojarzyć z miejscem surowym – bez wyrazu. Wszyscy wiemy, że rośliny mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie, łagodzą nerwy, redukują stres, a także poprawiają nastrój. To właśnie kolor zielony ma na nas taki magiczny wpływ. Poza tym każdy lubi mieć wokół siebie coś, co dodaje miejscu uroku i czujemy się dzięki temu jak w domu.

Sztuczne rośliny idealne do biura

Aby cieszyć się zielenią naturalnych roślin potrzeba wiele pracy, systematyczności oraz czasu. Biuro to niestety nie najlepsze miejsce dla żywych kwiatów, ponieważ pracownicy często zapominają o ich odpowiedniej pielęgnacji oraz podlewaniu, a po urlopie i braku opieki nad nimi często takie rośliny lądują w koszu. Wiele osób nawet gdyby chciało nie może obcować z żywymi roślinami – są to alergicy i ze względu na to, iż kwiaty wydzielają różne zapachy, produkują pyłki, w doniczkach często rozwijają się grzyby i pleśnie są dla nich niewskazane.
Sztuczne kwiaty okazują się być idealną propozycją właśnie w takich przypadkach, świetnie zastąpią swoje organiczne odpowiedniki. Kolejną zaletą i wskazaniem zastosowania sztucznych roślin w biurze jest fakt, że nie posiadają one żadnych wymagań co do wilgotności, dostępu do naturalnego światła oraz temperatury w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Dodatkowo wieloletnia aranżacja ze sztucznych roślin to jednorazowy wydatek, kwiaty te nie więdną i zawsze cieszą oko w taki sam sposób.

Jakie sztuczne kwiaty wybrać do biura

W obecnych czasach mamy ogromny wybór naprawdę dobrej jakości sztucznej roślinności. Są to kwiaty o bardzo dobrze odwzorowanej fakturze, kolorach oraz kształcie. Często bardzo trudno jest je odróżnić od żywych kwiatów, czasami trzeba je dotknąć żeby sprawdzić czy są sztuczne czy żywe. To jakie kwiaty wybierzemy do biura zależy od stylu w jakim chcemy stworzyć aranżację.
Częstym wyborem sztucznych kwiatów do biura są storczyki wyglądające jak prawdziwe, które postawione na parapecie lub biurku dodadzą uroku i elegancji każdemu pomieszczeniu. Duży wybór kolorystyki tych kwiatów, pozwoli dopasować je idealnie do całości przestrzeni.
Na biurku czy też innej szafce dobrze będzie prezentowała się sztuczna paproć lub bluszcze zwisające. Zielony akcent wprowadza do pomieszczenia pozytywną energię i poprawia jakość naszej pracy. Warto więc wziąć to pod uwagę podczas urządzania swojej przestrzeni gabinetowej.
Kaktusy i sukulenty to również świetna propozycja do biurowych aranżacji. Dekoracje powstałe z ich udziałem prezentują się niezwykle naturalnie. Mogą być wykorzystane w stroikach w doniczkach lub do stworzenia ostatnio bardzo popularnego lasu w szkle.
Gdy do dyspozycji mamy większą przestrzeń warto do dekoracji wybrać sztuczne trawy lub drzewa. Można je ustawić nie tylko w gabinecie, ale także w przestrzeni korytarzowej, gdzie będą również piękną ozdobą.

Podsumowując, sztuczne kwiaty to idealny wybór do aranżacji w biurze i nie tylko. Nie potrzebują one szczególnej pielęgnacji, dostępu do światła dziennego, podlewania, ani specjalnych warunków klimatycznych. Osoby z alergią również nie muszą się ich obawiać. Sztuczne rośliny nie więdną, dzięki czemu cieszą nasze oko przez wiele lat. W związku z tym są wyborem najbardziej praktycznym, nie wymagającym żadnej dodatkowej pracy. Pozwolą nam w prosty sposób zaaranżować przestrzeń biurową i wprowadzić do niej trochę uroku i elegancji.